23 kwietnia 2024

Dzień Babci i Dziadka w Zespole Szkół w Strzyżowie

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków.

 

To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Dnia 3 lutego w klasie piątej odbyła się ta wspaniała impreza. Na wstępie wychowawczyni Barbara Wojtiuk przywitała wszystkich zaproszonych przez dzieci gości babcie i dziadków, panią dyrektor Elżbietę Denys oraz rodziców, ciepłymi słowami.

Następnie zabrała głos pani dyrektor, która złożyła wszystkim babciom, dziadkom i jedynemu pradziadkowi gorące życzenia. W swojej pięknie udekorowanej sali dzieci wraz z Panią przygotowały program artystyczny. Wnuki w formie wierszy i piosenek złożyły dziadkom i babciom życzenia. Wspaniała publiczność podziwiała i gromko oklaskiwała swoje ukochane wnuki.

Artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Następnie wnuki obdarowały swoich ukochanych gości upominkami: przygotowanymi własnoręcznie laurkami i prezentem – pachnącym hiacyntem. Na koniec części artystycznej dzieci zatańczyły ze swoimi gośćmi wspólnego walczyka.

Po części artystycznej zaproszono babcie i dziadków na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Niespodzianką dla babć i dziadków było wystawienie bajki J. Tuwima „Rzepka”. Narratorem była wychowawczyni, zaś dzieci wystąpiły w stosownych pięknych strojach. Następnie odbyły się liczne zabawy i konkursy podczas, których wszyscy wspaniale się bawili. Ostatnim punktem było przyznanie dla babć i dziadków Certyfikatów „Super Babcia”, „Super Dziadek”.

Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno wnuków, jak i dziadków. Do zobaczenia za rok !

Dziękujemy p.Basi, jej wychowankom i rodzicom za przygotowanie uroczystości!