Gmina Horodło: Pobił matkę i ukradł jej pieniądze

42-letni mężczyzna z gminy Horodło pobił swoją matkę i ukradł jej portfel z pieniędzmi. Przed policjantami próbował się ukryć w polu pszenicy.

Reklamy

Do rozboju doszło na terenie gminy Horodło. Policjanci z Posterunku Policji w Trzeszczanach otrzymali zgłoszenie, że mężczyzna pobił swoją matkę, następnie zabrał jej pieniądze i uciekł.

73-letnia kobieta pracowała w polu. W pewnej chwili podbiegł do niej 42-letni syn, przewrócił ją na ziemię i zaczął dusić, a następnie zabrał jej portfel z oszczędnościami.

Reklamy

Mężczyzna we wrześniu 2019 roku opuścił zakład karny, gdzie odbywał karę 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci rozpoczęli pościg za napastnikiem. Sprawdzali okolicę i miejsca, gdzie mógł się ukryć. Około 3 kilometrów od miejsca ataku zauważyli mężczyznę, który próbował się ukryć w polu pszenicy.

Po jego zatrzymaniu okazało się, że ma przy sobie skradziony portfel z zawartości blisko 12 tys. zł. Badanie stanu trzeźwości wykazało u zatrzymanego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Policjanci wystąpili z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. 42-latek odpowie za rozbój przed sądem.

info: KPP Hrubieszów, fot. arch. lubiehrubie