Gmina Hrubieszów: Srebrne Świerki na wycieczce – ZDJĘCIA

20 lipca Gminny Ośrodek Kultury w Hrubieszowie z siedzibą w Wołajowicach zorganizował wycieczkę do Krasnobrodu dla Klubu Seniora „Srebrne Świerki” z Kułakowic Trzecich.

Reklamy

Wycieczka była współfinansowana  przez Wójta Gminy Hrubieszów Tomasza Zająca.

Pierwszym punktem wycieczki była Kaplica „na wodzie”, pod którą biją źródła, a wypływająca woda posiada cudowne, uzdrawiające właściwości. Można było tam spędzić czas na zadumie wśród pięknych kwiatów i krzewów, wokół których wije się dróżka ze stacjami różańcowymi. Każdy mógł napełnić butelkę cudowną wodą.

Reklamy

Kolejnym punktem wycieczki był Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Krasnobrodzie, który od ponad 300 lat jest znanym ośrodkiem Kultu Maryjnego. Na dziedzińcu klasztoru znajduje się ptaszarnia prezentująca interesujące okazy mniej i bardziej egzotycznych ptaków. Można tu oglądać m.in. pawie, kuropatwy, różne gatunki bażantów i gołębi. Przy Sanktuarium Maryjnym znajduje się również Muzeum Wieńców Dożynkowych, w którym można podziwiać ręcznie wykonane wieńce dożynkowe z całego regionu. W podwórzu przyklasztornym można zwiedzać Krasnobrodzkie Muzeum Parafialne, w którym znajduje się Muzeum Wsi Krasnobrodzkiej. Gromadzi ono nieużyteczny już dziś sprzęt gospodarczy i domowy oraz narzędzia pracy wiejskich rzemieślników. Na piętrze budynku można podziwiać eksponaty biologiczne oraz skamieniałości roślin i zwierząt żyjących miliony lat temu. W budynku znajduje się również ekspozycja garncarstwa krasnobrodzkiego.

Następnie uczestnicy wycieczki zwiedzili kamieniołom oraz wieżę widokową, z której widać panoramę miasta. Na naszej trasie znalazł się również spacer po leśnej ścieżce, do Kaplicy Świętego Rocha. Na zakończenie pobytu w Krasnobrodzie seniorzy po raz pierwszy pojechali nad zalew, który znajduje się na rzece Wieprz.

Kolejnym punktem wycieczki była Zagroda Guciów. Odbyły się tutaj warsztaty garncarskie, podczas których każdy, pod okiem instruktora, miał możliwość ulepienia samodzielnie pracy z gliny na kole garncarskim. Wykonane garnki uczestnicy mogli zabrać ze sobą w postaci pamiątki i będą one zdobiły Izbę Regionalną, którą prowadzą w Kułakowicach Trzecich.

Wycieczka trwała cały dzień, a pogoda sprzyjała do samego końca. Uczestnicy Klubu Seniora „Srebrne Świerki” to bardzo aktywna grupa i już snują plany na kolejny wyjazd.

­

(info i fot. UG Hrubieszów / GOK Wołajowice)


Zobacz też:

Dachowanie w Turkowicach. Dwie osoby poszkodowane – ZDJĘCIA

Dachowanie w Turkowicach. Dwie osoby poszkodowane – ZDJĘCIA


LubieHrubie na Instagramie