14 czerwca 2024

Gmina Mircze: Medale za zasługi dla obronności dla państwa Kozłowskich

Państwo Czesława i Stanisław Kozłowscy z Wiszniowa oraz Janina i Stanisław Kawałkowie z miejscowości Mołożów w gminie Mircze wychowali po trzech synów, którzy służyli lub służą w Wojsku Polskim. W piątek 20 grudnia odebrali za to Srebrne Medale za zasługi dla Obronności Kraju, przyznane przez Ministra Obrony Narodowej.

Reklamy

Podczas uroczystego spotkania w urzędzie gminy Państwo Kozłowscy odebrali je z rąk kapitana Tomasza Polipa z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Zamościu, natomiast Państwo Kawałkowie otrzymali je podczas wizyty przedstawiciela WKU w ich domu. 

Czesława i Stanisław Kozłowscy wychowali wojskowych Lecha, Kazimierza i Emiliana, natomiast Janina i Stanisław Kawałkowie synów Wiesława, Kazimierza i Czesława.

Reklamy

Medal został ustanowiony przez Sejm w 1966 roku. Jest przyznawany osobom, które swoją pracą lub działalnością przyczyniły się do rozwoju i umocnienia obronności kraju. Może być również nadawany jednostce wojskowej, organizacji społecznej, firmie lub instytucji. Minister obrony może przyznać medal złoty, srebrny lub brązowy. 

źródło: ias24.eu

Reklamy

(fot. USC w Mirczu)