Gmina Uchanie: Mąż pił z sąsiadem, żona kradła z szafy pieniądze

Policjanci z Posterunku Policji w Trzeszczanach zatrzymali małżeństwo z gminy Uchanie, które odpowie za kradzież ponad 18 tys. zł. Jak ustalili funkcjonariusze, 38-latek pił alkohol wspólnie z 60-letnim sąsiadem, w tym czasie jego żona kradła pieniądze, które były ukryte w szafie pod ubraniami.

Reklamy

 

Jak ustalili policjanci z Posterunku Policji w Trzeszczanach, do kradzieży dochodziło na terenie gminy Uchanie od lutego bieżącego roku. 60-letni mężczyzna sprzedał należące do niego pole uprawne. Gotówkę trzymał w domu w szafie pod ubraniami. Wiedzieli o tym jego sąsiedzi i postanowili to wykorzystać.

38-letni mężczyzna z sąsiedztwa przychodził do niego w odwiedziny ze swoją 32-letnią żoną. Kiedy panowie pili wspólnie alkohol, kobieta wyciągała z szafy pieniądze. Jak ustalono, małżeństwo skradło w ten sposób ponad 18 tys. zł.

Za swój łup kupili między innymi telewizor, telefon komórkowy, kosę spalinową, 4 dywany oraz inne przedmioty codziennego użytku. Większość tych przedmiotów została odzyskana przez policjantów.

Jak wynika z ustaleń, dużą część skradzionej gotówki kobieta straciła na gry losowe, tak zwane „zdrapki”. Policjanci zatrzymali małżeństwo i umieścili w policyjnym areszcie.

Para usłyszała już zarzuty kradzieży, za co grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów (E.K.)