13 kwietnia 2024

Kolędowanie w Trzeszczanach [ZDJĘCIA]

Tradycyjne polskie kolędy i pastorałki oraz znane i mniej znane utwory świąteczne rozbrzmiewały w niedzielę 8 stycznia w kościele w Trzeszczanach.

W dorocznym koncercie pod hasłem „Śpiewajmy i grajmy mu…”, wystąpiło pięć zespołów, działających przy Gminnym Ośrodku Kultury.Wcześniej tradycyjne koncerty bożonarodzeniowe były organizowane w sali widowiskowej Domu Kultury w Nieledwi, ale ta ze względu na stan techniczny na razie jest wyłączona z użytkowania, stąd decyzja o przeniesieniu występów do kościoła w Trzeszczanach.

W niedzielne popołudnie publiczność wysłuchała zarówno dawnych kolęd i pastorałek w nowych aranżacjach, jak i współczesnych utworów, nawiązujących do Bożego Narodzenia w wykonaniu zespołów śpiewaczych „Echo” z Trzeszczan, „Stokrotki” z Nieledwi, „Zorzanie” z Zadębiec, a także Zespołu Ludowego „Ostrowiacy” z Ostrówka i „Niepokornych”.

­

Po koncercie odbyło się spotkanie opłatkowe w świetlicy wiejskiej w Trzeszczanach, podczas którego modlitwę poprowadził proboszcz miejscowej parafii ksiądz Marek Barszczowski, dyrektor ośrodka kultury Stanisław Wojczuk wręczył zespołom podziękowania za godne reprezentowanie gminy, a wójt Stanisław Czarnota nagrodził je bonami podarunkowymi, życząc sukcesów i radości ze wspólnego muzykowania.

Niedzielny koncert zorganizowali wspólnie wójt, dyrektor GOK i proboszcz parafii w Trzeszczanach.źródło i fot. UG Trzeszczany


Zobacz też:

Wieczór z kobietam w Dołhobyczowie [ZDJĘCIA]

Wieczór z kobietam w Dołhobyczowie [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →