Komunikat KSC na temat warunków kontraktacji buraków cukrowych w kampanii 2021/2022

Przedstawiamy wydany 12 listopada przez Krajową Spółkę Cukrową komunikat na temat warunków kontraktacji buraków cukrowych w kampanii 2021/2022.

Reklamy

Komunikat KSC S.A.

Rok 2020 jest rokiem bardzo trudnym w rolnictwie, niesprzyjające warunki wegetacji oraz duża presja szkodników i chorób buraka cukrowego miały olbrzymi wpływ na osiągane wyniki produkcyjne na polu, w tym na zawartość cukru w burakach. Na spotkaniu w dniu 12 listopada br., KSC S.A. i Rady Związków Plantatorów Buraka Cukrowego,będącą reprezentacją Plantatorów dostarczających buraki do Spółki, uzgodniono założenia do  umowy kontraktacji buraków cukrowych na dostawy w kampanii cukrowniczej w roku gospodarczym 2021/2022, w tym:

Reklamy

1. cenę buraków kontraktowanych o zawartości cukru 16% w wysokości nie mniej niż równowartość 28 euro netto/tona;

2. cenę buraków nadwyżkowych w wysokości:

a) 90 zł netto za 1 tonę fizyczną buraków nadwyżkowych w ramach pierwszych 5% buraków nadwyżkowych dostarczonych KSC S.A. przez danego Plantatora;

b) 60 zł netto za 1 tonę fizyczną buraków nadwyżkowych w ramach pozostałych 95% buraków nadwyżkowych dostarczonych KSC S.A. przez danego Plantatora.

Zarząd KSC S.A. rozumie sytuację swoich najważniejszych partnerów biznesowych, jakimi są Plantatorzy buraka cukrowego i zawsze wychodzi naprzeciw problemom, z którymi muszą się mierzyć. Mamy nadzieję, że aktualne trudności, niezawinione przez nikogo, a leżące po stronie niezależnych od nas czynników atmosferycznych, nie wpłyną na dotychczasową współpracę i będzie ona pomyślnie kontynuowana w przyszłości, ku zadowoleniu obu stron.

­

Krajowa Spółka Cukrowa S.A.

­

info i fot. KSC