23 kwietnia 2024

Magazyn kontrabandy w altance letniskowej na terenie powiatu hrubieszowskiego

Na dość nietypowy pomysł ukrycia nielegalnych papierosów pochodzących z przemytu wpadło dwóch zatrzymanych przez Straż Graniczną mężczyzn. Postanowili oni wykorzystać do tego celu altankę letniskową znajdująca się na terenie powiatu hrubieszowskiego. Pod jej podłogą funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, ujawnili kontrabandę o wartości prawie 190 tys. zł.

 

13 czerwca br., funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Hrubieszowie, prowadzili działania wymierzone w przestępczość graniczną, związaną z przemytem wyrobów akcyzowych. W ich trakcie, mundurowi weszli na teren jednej z posesji, znajdującej się na terenie powiatu hrubieszowskiego.

Funkcjonariusze posiadali informacje, że na jej terenie mogą znajdować się znaczne ilości nielegalnych papierosów pochodzących z przemytu.

Informacje te potwierdziły się podczas przeszukania altanki oraz pojazdu znajdującego się na jej terenie.

Okazało się, że altanka letniskowa nie służyła w tym przypadku do sielskiego letniego wypoczynku, ale do przechowywania przemyconej wcześniej kontrabandy. Pod jej podłogą, funkcjonariusze Straży Granicznej, ujawnili i zabezpieczyli 13,5 tys. paczek nielegalnych papierosów o wartości blisko 190 tys. zł.

Kolejne wyroby akcyzowe funkcjonariusze znaleźli w zaparkowanym obok domku aucie. W jego skrytkach konstrukcyjnych, znajdujących się w podłodze oraz pod fotelami znajdowało się kolejne 4,5 tys. paczek nielegalnych papierosów.

Łączna wartość rynkowa zabezpieczonego w tym przypadku nielegalnego towaru to ponad 250 tys. zł. Do sprawy zostało zatrzymanych dwóch mieszkańców województwa lubelskiego, którzy poniosą teraz odpowiedzialność karną z tytułu popełnionego przestępstwa skarbowego.

 

(źródło i fot. NOSG)