26 maja 2024

Moroczyn: 5500 zł dotacji dla KGW „Czerwona Jarzębina”

Koło Gospodyń Wiejskich ”Czerwona Jarzębina” w Moroczynie otrzymało dotację w wysokości 5500 zł na utworzenie kącika upamiętniającego prowadzone w 1985 roku prace archeologiczne oraz promocję wioski tematycznej.

Koło Gospodyń Wiejskich ”Czerwona Jarzębina” w Moroczynie realizuje projekt pod nazwą ”Rozbudowa i promocja Wioski Strachów-Bajkowej Krainy Gotanii”, który trwać będzie do 20.11.2021, a którego głównym celem jest utworzenie kącika upamiętniającego prowadzone w 1985 roku prace archeologiczne oraz promocja wioski tematycznej w Moroczynie.

KGW otrzymało dotację w wysokości 5500 zł na mocy umowy podpisanej w dniu 1.10.2021 roku Nr 122/2021 ze Stowarzyszeniem „Czajnia” w Tomaszowie Lubelskim, które realizuje projekt” Aktywna Lubelszczyzna”, przy współpracy z Centrum Wolontariatu w Lublinie.

Projekt finansowany jest przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021 – 2030.

Realizatorzy zapraszają do zwiedzania, wspólnie z partnerem – Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie, po zakończeniu realizacji wyżej wymienionego projektu.

­

(info: KGW Czerwona Jarzębina, fot. GOK Wołajowice)


Zobacz też:

Alojzów: Przewrócona ciężarówka – ładunek w rowie (ZDJĘCIA)

Alojzów: Przewrócona ciężarówka – ładunek w rowie (ZDJĘCIA)