26 maja 2024

Odjazdowy Bibliotekarz w Horodle

Gminna Biblioteka Publiczna w Horodle po raz pierwszy włączyła się do ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz”. W środę 18 czerwca 2014 roku przed biblioteką zebrała się grupa uczestników rajdu, czyli: bibliotekarz, czytelnicy, sympatycy słowa pisanego i rowerów.

„Rajdowcy” otrzymali pomarańczowe chusty, a rowery zostały oznaczone  logo rajdu.

Kiedy dopełniono wszystkich formalności organizacyjnych – ruszyliśmy w trasę. Trasa wiodła przez Hrebenne do Strzyżowa. Pierwszy etap, przebyty został bez większych przygód, choć musieliśmy pokonać niemały wjazd pod górkę w miejscowości Hrebenne.

W Strzyżowie mieliśmy odpoczynek ze słodkim poczęstunkiem, możliwością zwiedzenia biblioteki oraz skorzystania z urządzeń rekreacyjnych znajdujących się w świetlicy.

Pokrzepieni słodkościami i kawą, w miłej i przyjaznej atmosferze ruszyliśmy w drogę powrotną przez Rogalin  do Horodła. Podczas podróży pogoda jak i humory dopisywały.

Grupa liczyła 15 uczestników: 5 dorosłych i 10 dzieci. Najmłodszym uczestnikiem rajdu  był Czarek Juźwiak (6 lat), który bardzo dzielnie pokonał tak długą trasę.

 Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim uczestnikom rajdu. Następny za rok!


Biblioteka Horodło