18 kwietnia 2024

Psota poszukiwana

Psota to około trzyletni pies w typie rasy owczarka collie. Wiele w przeszłości przeszła, była szczeniakiem nad którym znęcano się od pierwszych dni jej życia.

 

Psota trafiła do nowego domu w ciężkim stanie fizycznym i psychicznym, miała niewykształcone źrenice, chodziła wkoło siebie, załatwiała się pod siebie, bała się wszystkiego z czym było jej dane się zmierzyć.

Stan fizyczny psa uległ znacznej poprawie, jednak w psychice psa uraz został na zawsze. Pies bal sie własnego ogona, kiedy go zauważyła, uciekała przed siebie. Na tyle nie ufa ludziom, że nie pozwoli sie dotknąć. Podchodzi na odległość ręki, ale przy próbie kontaktu ucieka. Kiedy podchodzi do niej ktoś z czymś w ręce, szczeka i atakuje. Nie zje nic z obcej ręki, tak została nauczona. Ma silny instynkt łowiecki. Potrafi biec przed siebie węsząc.

Może znajdować się w okolicy Hrubieszowa, Zamościa, Wronowic koło Werbkowic. Ostatnie miejsce jest jej dobrze znane, gdyż jej właścicielka kupiła dom we Wronowicach, dlatego spędzali weekend w tamtej okolicy. Rownież może znajdować się na terenie Ukrainy w okolicy przejścia w Dołhobyczowie, w pobliskich lasach lub polach, oddalonych od ludzi. Bardzo prosimy o pomoc w odnalezieniu psiaka.

Schronisko dla zwierząt w Chełmie – tel. 692 458 243, właścicielka – Magdalena – tel. 604 853 222.

 

źródło i fot.: schronisko.chelm24.pl