23 kwietnia 2024

Sierżant Lew na Święcie Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada. Święto jest bardzo sympatyczne i coraz powszechniej obchodzone na całym świecie. Maskotka policjantów z Hrubieszowa przyłączyła się do misiowych uroczystości, które obyły się w Szkole Podstawowej w Sahryniu.

Dzień pluszowego misia to miłe święto obchodzone przez dzieci i nie tylko na całym świecie. Policyjna maskotka sierżant Lew przyłączyła się do wspólnej zabawy z dziećmi, aby też przy tej okazji porozmawiać z najmłodszymi o bezpieczeństwie.

Podczas spotkania funkcjonariusze przypomnieli uczniom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Omówili dzieciom znaki drogowe dotyczące pieszych i rowerzystów, a także opowiadali o obowiązku noszenia po zmroku w terenie niezabudowanym elementów odblaskowych. Zachęcali do korzystania z nich także w terenie zabudowanym, informując jak duży ma to wpływ na bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj: Quady dla hrubieszowskich strażaków [ZDJĘCIA]

Wspomniano również najmłodszym o zachowaniu zasady ograniczonego zaufania w kontaktach z osobami nieznajomymi.

Na koniec wszyscy chętnie uściskali sierżanta Lwa i ustawili się do pamiątkowego zdjęcia – informuje aspirant sztabowy Edyta Krystkowiak z hrubieszowskiej Policji.

Zobacz też:

Hrubieszów: Kryta pływalnia z nagrodą w konkursie „O Kryształową Cegłę” [ZDJĘCIA, WIDEO]

Zerknij na Instagram →


źródło i fot. KPP w Hrubieszowie / asp. szt. Edyta Krystkowiak