Stefankowice: Na podwójnym gazie wpadł w miejscu naniesionym na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa

28-letni kierowca forda z gminy Hrubieszów przekroczył dozwoloną prędkość w punkcie naniesionym na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jak się okazało mężczyzna był nietrzeźwy, miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Reklamy

 

Wczorajszego poranka policjanci hrubieszowskiej drogówki dokonywali pomiaru prędkości w miejscu oznaczonym na KMZB, w miejscowości Stefankowice. Z przekazanych informacji wynika, że dochodzi tam do częstego przekraczania prędkości przez kierujących. Policjanci wielokrotnie prowadzili w tym miejscu pomiary prędkości oraz dyscyplinowali kierowców.

I tym razem informacje od obywateli się potwierdziły. Kierowca osobowego forda przekroczył dozwoloną prędkość o 33 km/h. Policjanci po wylegitymowaniu 28-letniego mieszkańca gm. Hrubieszów sprawdzili jego stan trzeźwości. Okazało się, że ma blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a samochód został zabezpieczony na parkingu strzeżonym.

Teraz mężczyzna odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości przed Sądem, za co grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to narzędzie stworzone dla społeczeństwa pozwalające przekazywać informację o zagrożeniach występujących w okolicy. Każde zgłoszenie jest przez policjantów sprawdzane.

 

źródło i fot. KPP Hrubieszów (E.K.)