Sto dębów na stulecie… w Dąbrowie

Młodzież Publicznej Szkoły Podstawowej w Dąbrowie wraz z nauczycielami uczestniczyła w akcji sadzenia lasu z Nadleśnictwem Mircze.

Reklamy

 

 

Współpraca w tym zakresie ma już ponad trzydziestoletnią tradycję – na „sadzonki” z panem leśniczym Janem Stanisławczukiem wyjeżdżaliśmy jeszcze w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku.

W tegorocznej akcji posadziliśmy ponad 1000 dębów w pobliskim lesie. Oczywiście na zakończenie pracy przygotowane było ognisko z kiełbaskami. Od Zakładu Usług Leśnych pozyskaliśmy również sadzonki młodych dębów.

W najbliższą sobotę 21 kwietnia obchodzimy „Dzień Ziemi”. Młodzież szkolna wraz z mieszkańcami wsi spotykają się aby zasadzić sto dębów i upamiętnić w ten sposób setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Trzeba dodać, że zbiega się ona ze stuleciem naszej miejscowości – właśnie w latach dwudziestych odbywała się parcelacja majątku masłomęckiego Rulikowskich i w Dąbrowie rozpoczęło się osadnictwo.

Dziękujemy nauczycielom i uczniom Publicznej Szkoły Podstawowej w Dąbrowie, Nadleśnictwu Mircze oraz Zakładowi Usług Leśnych Smoła Mariusz za środową akcję i zapraszamy na sobotnie wydarzenie. Spotykamy się o godzinie 15:00 przy świetlicy wiejskiej w Dąbrowie.

 

Aneta Dąbrowska

fot. Zuzanna Pazyna i Weronika Talarek