Werbkowice: Dotacja na szkolenie dzieci, młodzieży i dorosłych

W ramach Rocznego Programu Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi na rok 2018, Uchwałą Rady Gminy Werbkowice, Gmina Werbkowice podpisała umowę na dotację z Kryształem Werbkowice i UKS Grot-Michał Werbkowice na szkolenie dzieci, młodzieży i dorosłych sekcji piłki nożnej i tenisa stołowego.

Reklamy

 

Sport w Werbkowicach stanowi ważne ogniwo życia społecznego, mamy w Gminie Werbkowice zdolnych i pełnych zapału młodych ludzi i to właśnie my dorośli mamy zapewnić dzieciom i młodzieży możliwość uprawiania sportu.

Każda inwestycja w sport jest, jak dobra lokata w banku – procentuje po latach, wspieranie rozwoju młodzieży jest jednym z kluczowych zadań samorządów lokalnych.

Wsparcie Wójta, Rady Gminy, Cukrowni Werbkowice i działaczy sportowych, którzy ze zwykłej pasji i miłości do sportu działają społecznie, i ludzi, którzy nigdy nie „trafiają na pomniki”, a robią dobra robotę dla sportu w gminie Werbkowice sprawia, że mamy, jako jedyna gmina na Zamojszczyźnie IV ligę piłki nożnej, II i III ligę w tenisie stołowym.

Kryształ Werbkowice i UKS Grot-Michał promują gminę Werbkowice w województwie lubelskim i nie tylko, „liczą” się z nami kluby sportowe z dużych miast naszego województwa.

Jako nieliczna gmina w Polsce, mamy nowy stadion, Orlik i dużą funkcjonalną halę sportową, i serce się raduje, jak nawet już małe dzieci ćwiczą, bo w sporcie dzieci i młodzieży chodzi głównie o to, żeby rozwinąć wspaniałego człowieka, a dopiero w drugiej kolejności sportowca.

 

Danuta Muzyczka

fot. DM