Sukces uczniów ze Szkoły Podstawowej w Wiszniowie

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Wiszniowie: Kinga Wójcik, Martyna Powęska, Konrad Smoliński i Krystian Jóźwiak wzięli udział w Transgranicznym Konkursie Edukacyjnym dla szkół w ramach Europejskiego Dnia Współpracy 2018. Hasłem tegorocznego konkursu były słowa: Dziedzictwo i Ja.

Reklamy

 

Uczniowie pod kierunkiem nauczyciela (p. Barbary Kozłowskiej) wypełnili następujące zadania konkursowe: nagrali film o swoim zespole, w którym zostali zaprezentowani wszyscy członkowie oraz kierownik grupy, zrobili sobie selfie z ciekawym przedmiotem z przeszłości (w Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie), a także stworzyli projekt logo na koszulkę, który wizualnie przedstawia, jak przeszłość jest częścią dzisiejszego życia i dlaczego powinniśmy zachować nasze wspólne dziedzictwo.

Konkurs był adresowany do polskich szkół z województwa podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego i podkarpackiego, białoruskich z obwodów grodzieńskiego, brzeskiego, mińskiego i homelskiego, a także ukraińskich z obwodów wołyńskiego, lwowskiego, zakarpackiego, rówieńskiego, tarnopolskiego i iwanofrankowskiego.

Uczniowie wraz z opiekunem zostali zaproszeni do wzięcia udziału w finale konkursu, który odbędzie się we Lwowie w dniach 20-23 września 2018 r. Podczas gier, warsztatów i innych aktywności uczestnicy z trzech krajów będą współpracować w mieszanych zespołach transgranicznych. Będzie to świetna okazja, aby wykazać się kreatywnością, umiejętnościami i wiedzą, a dodatkowo możliwość poznania nowych przyjaciół.

Organizatorzy zapewniają transport, zakwaterowanie i wyżywienie wybranym zespołom.

Należy dodać, że drużyna z Wiszniowa jest jedną z dwóch z województwa lubelskiego, które zostały zakwalifikowane do finału.

We wrześniowym spotkaniu we Lwowie weźmie udział 8 zespołów z Polski, 8 z Białorusi i 8  z Ukrainy.

Przystąpienie do konkursu wymagało wiele pracy i zostało to docenione przez Organizatorów.

Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za wrześniowe zmagania!

 

Wyniki konkursu:

https://www.pbu2020.eu/pl/news/539

 

(źródło, wideo i fot: SP w Wiszniowie)