Święto Niepodległości w Zespole Szkół w Strzyżowie

11 listopada – w Święto Niepodległości – wywieśmy flagi narodowe. Uczcijmy godnie dzień, w który wspominamy przywrócenie Polski na mapę świata. Spędźmy to święto radośnie i z dumą!

Reklamy

 

Zespół Szkół w Strzyżowie co roku bardzo uroczyście obchodzi Święto Niepodległości. Uczniowie ubrani w stroje galowe i z przypiętym biało-czerwonym kotylionem, uczestniczyli w święcie. Kl.IV i I gimnazjum przygotowała pod okiem wychowawców p.Moniki Przyczyny i p.Kamili Tałaj patriotyczną „Zbiórkę harcerską”, na której przybliżono historyczne losy Naszej Niepodległej Ojczyzny. Dziękujemy uczniom i organizatorkom za włożoną pracę w przygotowanie tak ważnej dla wszystkich uroczystości! Długie brawa świadczyły o pięknym wykonaniu i patriotycznej postawie. Raz jeszcze dziękujemy!!

Dzień 11 listopada ustanowiono świętem państwowym po raz pierwszy dopiero w 1937 roku. W latach 1939-44 podczas okupacji hitlerowskiej oraz w okresie od 1945 do 1989 roku, w czasie rządów komunistycznych obchodzenie święta 11 listopada było zakazane. Dopiero w roku 1989, ustawą Sejmu, przywrócono obchody tego święta, od tego roku Święto Niepodległości jest najważniejszym świętem państwowym a dzień 11 listopada jest dniem wolnym od pracy. Święto obchodzone jest w całym kraju lecz najważniejsze obchody odbywają się w Warszawie na placu Józefa Piłsudskiego pod Grobem Nieznanego Żołnierza.