15 czerwca 2024

Uroczysta akademia w Szkole Postawowej w Kopyłowie

15 października 2014r. w Szkole Podstawowej w Kopyłowie odbyła się uroczysta Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączona ze Ślubowaniem uczniów klasy I.

Reklamy

 

„Ślubuję być dobrym Polakiem,
Dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.
Będę uczyć się w szkole, jak kochać Ojczyznę
Jak dla niej pracować kiedy urosnę!
Będę się starać być dobrym uczniem,
Swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Ślubuję!”

 

Takie przyrzeczenie złożyli tegoroczni pierwszoklasiści Szkoły Podstawowej w Kopyłowie. Uroczystość ślubowania rozpoczęła się od części artystycznej o godz. 10:00.

Reklamy

W inscenizacji wzięli udział również uczniowie klas starszych, którzy wcielili się w role Króla Ołówkosa, Królowej oraz Gwardzistów. Podczas przedstawienia pierwszoklasiści uczestniczyli w krótkim egzaminie przeprowadzonym przez Gwardzistów pary królewskiej, podczas którego musiały się wykazać wiedzą z różnorodnych dziedzin nauki. Król i Królowa byli zgodni co do pozytywnego zdania przed pierwszoklasistów pierwszego egzaminu szkolnego.

Uczniowie wykazali się umiejętnościami oraz zdolnościami artystycznymi na piątkę. Po zdanym egzaminie nastąpił akt uroczystego pasowania na ucznia, którego dokonała Pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Kopyłowie- Żaneta Szymańska-Grochowiecka. Przyjęcie do braci uczniowskiej zostało tradycyjnie przypieczętowane odciskiem paluszków w kronice szkolnej. Pierwszoklasiści po akcie ślubowania otrzymali dyplomy i upominki, które wręczyli starsi koledzy ze szkoły.

Reklamy

Tego samego dnia miała miejsce Akademia z Okazji Dnia Nauczyciela przygotowana przez uczniów II etapu edukacyjnego – nastąpił czas na Życzenia dla Pedagogów. Uczniowie podziękowali nauczycielom za trud wkładany w ich nauczanie oraz wychowanie. Nie zabrakło również piosenek dedykowanych dla nauczycieli.

Uroczysty dzień uświetnili Rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek dla wszystkich uczestników oraz nauczycieli.

 

 

Info: http://sp-kopylow.ucoz.pl