22 września 2023

W hołdzie żołnierzom pomordowanym w Rogalinie [ZDJĘCIA]

Społeczność szkolna SP im. M. Konopnickiej w Strzyżowie pielęgnuje pamięć o lokalnych bohaterach wojennych. Każdego roku, przy pomniku w Rogalinie składane są wieńce i zapalane znicze w hołdzie żołnierzom pomordowanym 23 września 1939 roku w Rogalinie.

Reklamy

Obchody 83. rocznicy agresji sowieckiej na Polskę rozpoczęły się Mszą Św. w Kościele pw. Narodzenia NMP w Strzyżowie, po czym delegacje zaproszonych gości udały się pod pomnik w Rogalinie w celu złożenia kwiatów i uczczenia pamięci bohaterów.

Dalsza część uroczystości miała miejsce w budynku szkoły. Pani Dyrektor Elżbieta Denys nakreśliła tło historyczne tych tragicznych wydarzeń i powitała zaproszonych gości. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Horodło, Pan Krzysztof Bożek, który również odniósł się wydarzeń z września ’39 i zaapelował o pamięć o tym tragicznym dla Polaków momencie naszej historii.

Reklamy

­

Po przemówieniach przyszła kolej na lekcję historii w wykonaniu artystów z klas VII i VIII, którzy do występu przygotowali się pod okiem swoich wychowawców: Pani Wandy Czerwińskiej i Pani Barbary Wojtiuk. W patriotycznym duchu, uczniowie opowiedzieli wydarzeniach września ’39. Zaprezentowali sylwetki naszych lokalnych bohaterów i oddali im hołd. Występ zwieńczyły gromkie brawa, którymi publiczność nagrodziła występujących.

Reklamy

­


ZDJĘCIA:

­

info i fot. SP w Strzyżowie


Zobacz też:

Hrubieszów: Trenuj z wojskiem – szkolenia wojskowe dla każdego

Hrubieszów: Trenuj z wojskiem – szkolenia wojskowe dla każdego


Zerknij na Instagram →