29 maja 2024

Wakacje z kulturą w Dołhobyczowie

W pierwsze tygodnie sierpnia w Przygranicznym Centrum Kultury i Rekreacji dzieci miały okazję uczestniczyć w spotkaniach pod hasłem „Wakacje z kulturą”.

 

W ramach tego odbywały się spacery po okolicy i zbieranie „skarbów lata”, z których powstały piękne prace plastyczne. Prace te trafią na pamiątkową wystawę.

Towarzyszyły nam również różnorodne gry i zabawy: muzyczne, sportowe, zręcznościowe, zarówno na świeżym powietrzu jak wewnątrz budynku – ze względu na zbyt wysokie temperatury.

Wielkim zainteresowaniem cieszył się „dzień kulinarny”. Dzieciaki mogły własnoręcznie zrobić pizzę czy naleśniki, które później z apetytem zjadły. „Dzień kulinarny” był okazją do przybliżenia małym uczestnikom zasad savoir-vivre, Przy wykorzystaniu wiersza J. Brzechwy pt. „Kwoka”.

Strzałem w dziesiątkę były wyjazdy zorganizowane: do kina na seans pt. „Gru, Dru i Minionki”, do Parku linowego, do ZOO, a także do Kolorowego Rancza, któremu towarzyszyła bogata oferta edukacyjna – „Mleczne przygody” w ramach którego dzieci mogły sprawdzić:jak wygląda, pachnie i smakuje świeże mleko, skąd się bierze śmietana, jak się robi ser biały, jak się robi bułkę drożdżową lub podpłomyki.

Okres wakacyjny to czas słodkiej beztroski, a jednocześnie czas wielu niebezpieczeństw, które czyhają na każdym kroku. Jak się ich ustrzec, dzieciom spędzającym wolny czas w Przygranicznym Centrum Kultury i Rekreacji podpowiadał asp. Piotr Skurski.

Podczas prelekcji policjant przypomniał najmłodszym o telefonach alarmowych i właściwej reakcji w sytuacji zagrożenia. Dzielnicowy informował również maluchy o podstawowych zasadach bezpiecznego zachowania podczas letniego wypoczynku, jak i właściwego korzystania z dróg.

Wakacyjne „Spotkania z kulturą” zakończono „Dniem Pszczółki Mai”. Chociaż sympatyczna Pszczółka Maja obchodziła swoje święto 24 lipca, to my uczciliśmy ten dzień w sierpniu. Na swoje urodziny Pszczółka Maja zaprosiła różne postacie bajkowe, które delektowały się miodem, oglądały film tematycznie nawiązujący do tego dnia oraz wesoło się bawiły.

I tak „Wakacje z kulturą”dobiegły końca, mali uczestnicy mogli ciekawie spędzić czas, poznać nowych kolegów i po prostu dobrze się bawić. Zajęcia były otwarte dla wszystkich chętnych i bezpłatne.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom tegorocznej akcji wakacyjnej. Przygraniczne Centrum Kultury i Rekreacji życzy wszystkim miłych i radosnych oraz słonecznych pozostałych dni wakacji. Do zobaczenia na kolejnych imprezach organizowanych przez nas. Nie zapominajcie odwiedzać naszej strony internetowej.

 

Więcej zdjęć:

http://www.dolhobyczow.naszgok.pl/n,wakacje-z-kultura-1

 

źródło i fot. PCKiR Dołhobyczów