Warstwa błota zablokowała przejazd na drodze Hrubieszów – Zosin

Wczoraj strażacy przez ponad dwie godziny udrażniali przejazd na drodze krajowej nr 74 w Rogalinie. Na jezdni znajdowała się warstwa błota, która w wyniku gwałtownych opadów spłynęła z pól.

Reklamy

 

9 czerwca 2020 roku na terenie powiatu hrubieszowskiego doszło do kolejnych intensywnych opadów deszczu. Gwałtowne ulewy i burze spowodowały lokalne zalania piwnic i posesji a także drogi powiatowej i DK -74 w miejscowości Rogalin w gminie Horodło. Strażacy ochotnicy wypompowali zanieczyszczoną wodę z dwóch piwnic budynków mieszkalnych.

Podczas intensywnych opadów deszczu na drodze powiatowej punktowo gromadziła się woda.  Działania strażaków polegały na udrażnianiu przepustów drogowych zagrożone bowiem podtopieniem były budynki mieszkalne. 

Spływające błoto z wyżej położonych dróg zatrzymało się na drodze krajowej 74 gdzie ładowarką teleskopową zebrano błoto z drogi a następnie zmyto ją wodą.

Droga krajowa 74 przez dwie godziny była nie przejezdna.

Na miejscu zdarzenia udział brały jednostki OSP KSRG Horodło – 6 osób, OSP Strzyżów – 6 osób oraz Jednostka Ratowniczo Gaśnicza  – 3 osoby.

 

info i fot.: KP PSP Hrubieszów