17 kwietnia 2024

Zosin: Próbowali przemytu zielonym pasem

Na przejściu granicznym w Zosinie, w wyniku tylko dwóch sobotnich kontroli celnicy zatrzymali 1130 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Przemytnicy próbowali przejechać z towarem zielonym pasem odpraw.

 

Chociaż zielony pas odpraw przeznaczony jest dla podróżnych nie posiadających towarów podlegających zgłoszeniu, nie ma to żadnego znaczenia dla osób z premedytacją łamiących prawo. Tak było też w przypadku 36-latki z Ukrainy, którą w sobotę (18.10) celnicy z Zosina przyłapali na próbie przemytu papierosów. Z bocznych ścian volkswagena, którym podróżowała kobieta, celnicy wyjęli 450 paczek papierosów z zagranicznymi znakami akcyzy. 36-latka odmówiła złożenia wyjaśnień.  Na poczet grożącej kobiecie grzywny mundurowi zabezpieczyli 3 tys. zł.

Niedługo później tym samym pasem na przejście w Zosinie wjechało renault na ukraińskich numerach rejestracyjnych. Kierowcą samochodu był 37-letni obywatel Ukrainy. Ze zbiornika paliwa pojazdu mundurowi wyjęli 680 paczek papierosów. Wartość kontrabandy celnicy oszacowali na ponad 14 tys. zł. Kierowca renault również nie był skłonny do składania bardziej szczegółowych wyjaśnień. Jako dowód w sprawie mundurowi zajęli przystosowany do przemytu pojazd o wartości 6 tys. zł.

Postępowanie w obu sprawach prowadzi Urząd Celny w Zamościu.

 

Info i fot. SCRP