Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej w ramach projektu Lubelskie Lokalnie Mikrodotacje FIO poszukuje w woj. lubelskim osoby związane w swych powiatach z lokalnymi organizacjami pozarządowymi i aktywnymi grupami nieformalnymi.
Fundacja Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej w ramach projektu Lubelskie Lokalnie Mikrodotacje FIO poszukuje w woj. lubelskim osoby związane w swych powiatach z lokalnymi organizacjami pozarządowymi i aktywnymi grupami nieformalnymi (np. pracowników lokalnych NGO, LGD, Samorządów, Instytucji, Starostw Powiatowych itd.). W każdym powiecie woj. lubelskiego chcemy powołać w ramach projektu po jednym Mobilnym Animatorze. W ramach projektu zorganizujemy trzy konkursy grantowe dla młodych organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z woj. lubelskiego z pulą na granty1.329.400 zł. Mobilny Animator byłby osobą która pomogła by nam odnaleźć i zachęcić młode organizacje czy grupy nieformalne w poszczególnych powiatach woj. lubelskiego które zechcą aplikować do naszego konkursu.
Co mobilny animator będzie robił?
Każdy animator w okresie od 20 do 30 czerwca 2014r. weźmie udział w jednym szkoleniu dotyczącym zakresu jego działań w ramach projektu (w Biłgoraju lub Radzyniu Podlaskim – termin do uzgodnienia). Dodatkowo w tym czasie opracują diagnozę aktywności społecznej dla swojego powiatu w której będzie zawarta baza organizacji spełniających kryteria udziału w konkursie grantowym w ramach projektu.
Kolejnym zadaniem animatora w okresie od 1 do 31 lipca 2014r., od 1 do 28 lutego 2015r., od 1 do 28 lutego 2016r., będzie animacja potencjalnych beneficjentów konkursu grantowego w ramach którego każdy animator w tych okresach i w swoim powiecie:
– zorganizuje po jednym spotkaniu informacyjno-promocyjnym dla beneficjentów (prowadzenie i koszty po stronie Fundacji FLZB) – razem 3 spotkania,
– wytypuje co najmniej 10 wniosków do konkursu – razem 30 wniosków,
– będzie udzielał doradztwa (min. 4 h w tygodniu) w określonym przez niego i ogólnodostępnym punkcie (np. sala starostwa, gminy, biblioteki itd.) – razem 48 h,
– zorganizuje co najmniej jedno miejsce z bezpłatnym dostępem do Internetu gdzie beneficjenci będą mogli wypełnić wniosek do konkursu (np. w bibliotece, szkole, Ośrodku Kultury itp).
Co mobilny animator otrzyma?
Animator będzie pełnił ważną i prestiżową funkcje naszego innowacyjnego konkursu grantowego w swoim regionie. Dodatkowo w ramach projektu przewidujemy wynagrodzenie dla Mobilnych Animatorów w wysokości 4900 zł brutto brutto (wraz z narzutami) tj. za okresy:
czerwiec 2014 r. – 1200 brutto brutto,
lipiec 2014 r. – 1200 brutto brutto,
luty 2015 r. – 1200 brutto brutto,
luty 2016 r. – 1300 brutto brutto.
Co należy teraz zrobić?
Bardzo prosimy o nadsyłanie swojego CV na adres mailowy Fundacji FLZB: flzb@lbl.pl
do 29 maja 2014 r. Prosimy dopisać jaki powiat chcą państwo objąć swoimi działaniami.
Pytania proszę kierować do biura projektu:
ul. T. Kościuszki 65, 23 – 400 Biłgoraj
tel. 84 686 48 77, kom. 606 925 977
Cechy jakie będą brane przy wyborze animatorów to:
– doświadczenie w budowaniu partnerstw i animacji lokalnej,
– umiejętność koordynowania i zarządzania projektami,
– wiedza z zakresu funkcjonowania NGO,
– doświadczenie w pracy z organizacjami pozarządowymi i samorządem lokalnym,
– umiejętność organizacji pracy własnej,
– komunikatywność, rzetelność, dyspozycyjność.
Krótka informacja o projekcie
Projekt Lubelskie Lokalnie Mikrodotacje FIO (z pierwszego priorytetu FIO) będzie realizowany w okresie od 2014-06-01 do 2016-11-30
Projekt dotyczy udzielenia wsparcia małym organizacjom, grupom samopomocowym oraz grupom nieformalnym z województwa lubelskiego. W ramach projektu planujemy zorganizowanie trzech konkursów grantowych na terenie woj. lubelskiego. Konkurs poprzedzą działania informacyjno – promocyjne, animacyjne, szkoleniowe i konsultacyjne.
Realizacja projektów w ramach Mikrodotacji podzielona jest na trzy okresy (osobne konkursy grantowe) które będą zrealizowane odpowiednio w 2014, 2015 i 2016 roku:
– w 2014 r. – dwa miesiące (1 września – 31 października)
– w 2015 r. – pięć miesięcy (1 maja – 30 września)
– w 2016 r. – cztery miesiące (1 maja – 31 sierpnia)