10-letni chłopiec przygnieciony kołem ciągnika rolniczego

10-latek z gm. Księżpol został przygnieciony tylnym kołem przez ciągnik rolniczy. Chłopiec z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala w Lublinie. Kierujący ciągnikiem 51-latek był trzeźwy. Policjanci ustalają szczegóły i okoliczności zdarzenia.

Reklamy


Wczoraj w godzinach wieczornych w gminie Księżpol 10- letni chłopiec, który bawił się na polu, został przygnieciony tylnym kołem przez ciągnik rolniczy.

Chłopiec z obrażeniami ciała trafił do szpitala w Lublinie. Kierujący ciągnikiem 51-latek  z gm. Księżpol był trzeźwy. Policjanci ustalają szczegóły i okoliczności zdarzenia.

 

***

  

Policja apeluje do rolników o rozwagę. Co roku, kiedy do pracy w polu ruszają sprzęty rolnicze dochodzi do wypadków. Wypadki te nie zawsze są śmiertelne ale bardzo często kończą  się poważnym uszkodzeniem ciała, amputacją kończyn czy rozległymi ranami. Ich przyczyną zwykle jest nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa, nieuwaga, pośpiech i zmęczenie.

Wykonując prace w gospodarstwie, pamiętajmy by nie podchodzić do nich w sposób rutynowy. Z pozoru proste czynności wykonywane wbrew zasadom bezpieczeństwa mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia. Pamiętajmy też, by przy pracach gospodarskich i polowych nie zatrudniać dzieci. Ich niedostatecznie rozwinięta wyobraźnia, brawura i niedoświadczenie to pierwszy krok do tragedii.

 

 

źródło i fot. KPP Biłgoraj