19 lipca 2024

Idea odeszła na emeryturę – ZDJĘCIA

Po 9 latach służby na zasłużoną emeryturę odeszła IDEA – pies służbowy z Placówki Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Dorohusku. Swoją „emeryturę” spędzi ona tak jak to zazwyczaj ma miejsce w domu swego opiekuna, z którym razem służyła w ochronie granicy państwowej.

Reklamy

Ten „czworonożny funkcjonariusz” do służby został przyjęty i wyszkolony w zakresie wyszukiwania narkotyków w 2012r. IDEA wielokrotnie udowadniała swoją skuteczność i przydatność w służbie, ujawniając podczas prowadzonych kontroli znaczne ilości nielegalnych substancji narkotycznych.

Uczestniczyła również w wielu działaniach profilaktyki antynarkotykowej prowadzonych w placówkach edukacyjnych oraz często promowała pozytywny wizerunek Straży Granicznej w różnego rodzaju akcjach charytatywnych i pokazach tresury psów służbowych.

Reklamy

Obecnie w Nadbużańskim Oddziale SG służbę pełni blisko 50 psów o specjalnościach: patrolowo – obronne, tropiące oraz psy specjalne do wyszukiwania materiałów wybuchowych, narkotyków oraz papierosów.


(info i fot. NOSG)

Reklamy

Zobacz też:

Zatrzymania i likwidacja grupy przestępczej – ZDJĘCIA

Zatrzymania i likwidacja grupy przestępczej – ZDJĘCIA

LubieHrubie na YouTube