12 wypadków, 14 osób zostało rannych – podsumowanie majówki na drogach Lubelszczyzny

Podczas długiego majowego weekendu na drogach województwa lubelskiego doszło do 12 wypadków drogowych, w których na szczęście nikt nie zginął. W zdarzeniach drogowych 14 osób zostało rannych. Podczas działań zatrzymano łącznie 98 nietrzeźwych kierujących.

Reklamy

– Minione 6 dni długiego majowego weekendu, to czas wytężonej pracy policjantów ruchu drogowego. Funkcjonariusze czuwali nad bezpieczeństwem tych, którzy, postanowili spędzić majówkę poza domem. Funkcjonariusze sprawdzali czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali trzeźwość kierowców oraz stan techniczny pojazdów. Zwracali również uwagę czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach bezpieczeństwa – informuje nadkomisarz Andrzej Fijołek z lubelskiej Policji.

Od piątku na drogach województwa lubelskiego doszło do 12 wypadków drogowych, w których na szczęście nikt nie zginął, natomiast 14 osób odniosło obrażenia.

Reklamy

W porównaniu do ubiegłorocznej majówki, nastąpił spadek liczby zdarzeń drogowych. Wówczas na drogach Lubelszczyzny doszło do 21 wypadków, w których 24 osoby odniosły obrażenia ciała.


źródło i fot. KWP Lublin


Zobacz też:

BMW wpadło do rzeki. Kierowca miał 2,5 promila i dwa zakazy [ZDJĘCIA]

BMW wpadło do rzeki. Kierowca miał 2,5 promila i dwa zakazy [ZDJĘCIA]


Zerknij na Instagram →