23 maja 2024

19-latki odpowiedzą za kradzieże w galeriach handlowych

Kryminalni z VI komisariatu w Lublinie ustalili i zatrzymali dwie 19-letnie sklepowe złodziejki. Podczas przeszukania ich mieszkań odnaleźli ponad 200 sztuk ubrań. Skradzione rzeczy miały jeszcze zabezpieczenia w postaci klipsów antykradzieżowych.

 

Kryminalni z VI komisariatu ustalili i zatrzymali dwie sklepowe złodziejki. Okazały się nimi 19-letnie mieszkanki Lublina. Kobiety 25 lutego br. w towarzystwie swoich znajomych wybrały się na „zakupy” do galerii przy ul. Mełgiewskiej. Kradły ubrania, buty, zegarki, kolczyki. Kradzież zarejestrowały kamery sklepu. Po zgłoszeniu kradzieży sprawą zajęli się policjanci z VI komisariatu.

Kryminalni zabezpieczyli monitoring i rozpoznali dwie sprawczynie. Podczas przeszukania ich mieszkań odnaleźli ponad 200 sztuk ubrań. Skradzione rzeczy miały jeszcze zabezpieczenia w postaci klipsów antykradzieżowych. Obie 19-latki usłyszały już zarzuty i przyznały się do kradzieży. Dobrowolnie poddały się karze 8 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, oraz grzywny w kwocie 6 tysięcy złotych.

Obie 19-latki były już notowane za kradzieże. Jedna z nich kradła wcześniej w galerii w centrum Lublina, natomiast druga z nich na kradzieże sklepowe jeździła do Rzeszowa.  

 

 

źróło, wideo i fot. KWP Lublin