17 kwietnia 2024

Zderzenie dwóch aut. Trzy osoby w szpitalu

Trzy osoby trafiły do szpitala na skutek zderzenia dwóch pojazdów marki opel i audi w Woli Dereźniańskiej w powiecie biłgorajskim. Na skrzyżowaniu dróg, 39-latek z pow. kieleckiego kierując oplem z przyczepą, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu 31-letniej kierującej audi. Na szczęście skończyło się na potłuczeniach uczestników zdarzenia.

 

Do groźnie wyglądającej kolizji drogowej doszło wczoraj rano w miejscowości Wola Dereźniańska. Na skrzyżowaniu dróg zderzyły się dwa samochody, opel który w przyczepie wiózł zwierzęta gospodarskie oraz audi. Z ustaleń policjantów zabezpieczających miejsce zdarzenia wynika, iż 39-letni kierujący oplem z przyczepą, podróżujący z 65-letnim pasażerem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej 31-latce z audi. Na skutek zderzenia samochodów, trójka uczestników trafiła do szpitala, na szczęście skończyło się  na potłuczeniach.

Policjanci apelują do kierujących o cierpliwość, dostosowanie prędkości jazdy do warunków drogowych oraz o zachowanie szczególnej ostrożności w obrębie przejść dla pieszych. O zasadzie ograniczonego zaufania przypominamy również niechronionym uczestnikom ruchu drogowego. W ciągu ostatnich dwóch dni na terenie Biłgoraja, doszło do potrąceń przez pojazdy dwóch pieszych na przejściach. Potrącone zostały 37 i 79-latka przechodzące przez przejścia głównej ulicy miasta. Obie kobiety  trafiły do szpitala z obrażeniami. Policjanci ustalają okoliczności oraz ich przyczynę, czy do zdarzeń doszło z winy kierujących czy też pieszych.

 

Kierowco pamiętaj! Kierowanie pojazdem to także odpowiedzialność za osoby przewożone oraz innych uczestników ruchu. Wyobraźnia, rozsądek, umiejętność przewidywania sytuacji na drodze są gwarantem bezpieczeństwa.

 

 

źróło i fot. KPP Biłgoraj