29 lutego 2024

78. rocznica mordu na żołnierzach AK i ludności cywilnej

Zapraszamy na uroczystość patriotyczno-religijną z okazji 78. rocznicy mordu na żołnierzach AK i ludności cywilnej w czasie II Wojny Światowej.

Reklamy

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Koło Rejonowe Uchanie, 2. Hrubieszowski Pułk Rozpoznawczy im. Henryk Dobrzańskiego „Hubala” w Hrubieszowie, Wójt Gminy Uchanie, Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Uchaniach, KGW Pielaki, Sołectwo Pielaki i OSP Pielaki zapraszają na uroczystość patriotyczno-religijną, która odbędzie się w dniu 18 września 2022 roku w miejscowości Pielaki (gmina Uchanie) z okazji 78. rocznicy mordu na żołnierzach AK i ludności cywilnej w czasie II Wojny Światowej.

­

Reklamy

­

Program uroczystości:

13.15 – zbiórka pocztów sztandarowych, Kompani Honorowej 2. Hrubieszowskiego Pułku Rozpoznawczego w Hrubieszowie, Orkiestry Wojskowej z Lublina, zaproszonych gości oraz wszystkich uczestników uroczystości nieopodal pomnika w Pielakach

13.25 – przemarsz pod pomnik w Pielakach

13.30 – rozpoczęcie uroczystości:

– odegranie Hymnu Państwowego

– powitanie zaproszonych gości

– wystąpienie historyczne

14.00 – Msza Święta w intencji pomordowanych

– złożenie wieńców

– apel poległych

Po Mszy Św. odbędzie się część artystyczna, w tym koncert Orkiestry Wojskowej z Lublina, występy lokalnych zespołów i solistów oraz mini piknik przy świetlicy wiejskiej w Pielakach.

­

info, grafika: ŚZŻAK O/Zamość


Zobacz też:

Zapraszamy na Senioriadę

Zapraszamy na Senioriadę


Zerknij na Instagram →