9 wypadków, jedna osoba zginęła. Policyjne kontrole podczas ostatniego wakacyjnego weekendu

Wzmożonych kontroli prędkości i trzeźwości mogą spodziewać się kierowcy podczas ostatniego wakacyjnego weekendu. Będzie więcej patroli policyjnych na trasach krajowych, a także wyjazdowych z dużych miast i miejscowości turystycznych. Policjanci apelują o bezpieczną i rozważną jazdę. Tylko wczoraj na Lubelszczyźnie doszło do 9 wypadków, w których jedna osoba zginęła, a dziesięć odniosło obrażenia.

Reklamy

Przed nami ostatni wakacyjny weekend.  Część osób będzie wracała z letniego wypoczynku.  Nad bezpieczeństwem podróżujących czuwać będą  policjanci. Kierowcy, którzy wyruszą w podróż samochodem muszą liczyć się ze wzmożonymi kontrolami. Funkcjonariusze sprawdzą, czy kierujący stosują się do przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach. Podczas wzmożonych kontroli policjanci będą sprawdzać także stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci, stan techniczny pojazdów, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a także stan trzeźwości kierujących wszelkimi pojazdami.
Jazda z nadmierną prędkością, nieprawidłowe wyprzedzanie, nie ustępowanie pierwszeństwa przejazdu, nie zachowywanie właściwych odstępów między pojazdami, to wykroczenia regularnie popełniane przez kierujących, przyczyniające się do wzrostu liczby wypadków i kolizji drogowych Dodatkowo brawura, brak wyobraźni i jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, są również nieodłącznym elementem niewłaściwego zachowania podczas jazdy.  Funkcjonariusze będą również walczyć w te dni z brakiem kultury niektórych kierowców – wyprzedzaniem stojących w korkach aut czy zajeżdżaniem drogi innym kierowcom.
 
Nasze działania zaplanowane są nie po to, by uprzykrzyć kierowcom życie, lecz aby poskromić piratów drogowych jeżdżących bez wyobraźni, bezkrytycznie odnoszących się do własnych umiejętności i traktujących łamanie przepisów prawa jako normę swojego postępowania.
 
Tylko wczoraj na Lubelszczyźnie doszło do 9 wypadków, w których jedna osoba zginęła, a dziesięć  odniosło obrażenia. Do śmiertelnego wypadku doszło w miejscowości Kol. Siedliszczki w powiecie świdnickim.  33 letni motocyklista w rejonie skrzyżowania wyprzedzał szereg pojazdów. Niestety nie zdążył wyhamować i zderzył się z kierującym mazdą. 33 letni motocyklista zmarł na miejscu zdarzenia. 39 letni kierowca mazdy  był trzeźwy.
 
 
 
Źródło i fot: KWP Lublin (R.L.R)