23 lutego 2024

Ambasador Austrii z wizytą w Nadbużańskim Oddziale SG (ZDJĘCIA)

Z wizytą roboczą w Nadbużańskim Oddziale Straży Granicznej przebywał ambasador Austrii – Andreas Stadler.

Reklamy

17 marca br., ambasador Austrii Andreas Stadler, odwiedził Placówkę Straży Granicznej w Dorohusku. W czasie wizyty towarzyszył mu zastępca komendanta Nadbużańskiego Oddziału SG płk SG Tomasz Zybiński.

Przejście graniczne w Dorohusku to jedno z największych przejść działających na granicy z Ukrainą. Podczas wizyty, ambasador zapoznał się z infrastrukturą przejścia granicznego oraz z bieżącą sytuacją związaną z ochroną granicy państwowej. W czasie spotkania została omówiona również kwestia wprowadzonych rozwiązań, które pozwoliły na tak sprawną odprawę graniczną podróżnych przyjeżdżających z Ukrainy do Polski.

Reklamy

W prowadzonych rozmowach, płk SG Tomasz Zybiński zaprezentował również ambasadorowi współpracę Nadbużańskiego Oddziału SG z innymi służbami oraz organizacjami w okresie napływu uchodźców z Ukrainy, a także udzielanej im pomocy humanitarnej.

Podsumowując wizytę, Andreas Stadler wyraził zadowolenie ze spotkania ze służbami oraz przekazał wyrazy uznania dla wszystkich funkcjonariuszy, którzy pełnią służbę w tym szczególnym czasie.

­

(info i fot. NOSG)


Zobacz też:

Niemieccy posłowie na granicy polsko-ukraińskiej (ZDJĘCIA)

Niemieccy posłowie na granicy polsko-ukraińskiej (ZDJĘCIA)

LubieHrubie na Twitterze