23 maja 2024

Biłgoraj: Przewoził busem prawie 700 kg nielegalnego tytoniu

Policjanci z Józefowa w miejscowości Chmielek zatrzymali do kontroli busa, którym kierował 48 latek z powiatu bydgoskiego. Jak się okazało podczas kontroli, cały bus wypełniony był tytoniem bez akcyzy. Łączna waga 50 bali suszu tytoniu wyniosła prawie 700 kilogramów. Gdyby tytoń bez akcyzy trafił na rynek uszczupliłby skarb państwa na kwotę ponad 300 tysięcy zł.

 

48-latek z gminy Sicienko powiat bydgoski wpadł wczoraj w nocy podczas kontroli. Jak się okazało mężczyzna przewoził około 50 sztuk suszu tytoniu powiązanego w belach oraz skrzynię także wypełnioną tytoniem.

Mężczyzna nie potrafił w logiczny sposób wytłumaczyć w jakich okolicznościach wszedł w posiadanie tytoniu. Po zważeniu całego towaru okazało się, że kierujący przewoził niespełna 700 kilogramowy nielegalny ładunek.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Gdyby tytoń bez akcyzy trafił na rynek uszczupliłby skarb państwa na kwotę ponad 300 tysięcy zł. Mieszkańcowi powiatu bydgoskiego grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Biłgoraju.

 

 

źródło i fot. KPP Biłgoraj