25 maja 2024

Chciał przemycić przez granicę broń i amunicję

Przemyt pistoletu i amunicji udaremnili funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Hrebennego. Obywatel Ukrainy przewoził pistolet kaliber 4mm i pięć sztuk amunicji bez wymaganych zezwoleń.

 

Do zdarzenia doszło 23 lipca br. na polsko-ukraińskim przejściu granicznym w Hrebennem. Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej wytypowali do kontroli m.in. mitsubishi na ukraińskich numerach rejestracyjnych, którym podróżował 33- letni mężczyzna. Podczas rewizji pojazdu okazało się, że w schowku podręcznym samochodu znajduje się pistolet wraz z magazynkiem oraz pięć sztuk amunicji.

33-latek nie zgłosił broni i amunicji do kontroli. Nie posiadał także wymaganych dokumentów uprawniających do ich legalnego przywozu na teren Polski, co usankcjonowane jest karą pozbawienia wolności do lat 8. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy a w toku dalszych czynności przekazany do Prokuratury Rejonowej w Tomaszowie Lubelskim.

Podejrzany przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i dobrowolnie poddał się karze 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na 1 rok oraz karze grzywny w wysokości 2 tys. zł a także przepadek broni i amunicji.

 

(źródło i fot. NOSG)