18 lipca 2024

Raciborowice: Zginął człowiek bo kierowca był pijany

Chełmscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w miejscowości Raciborowice Kolonia na trasie Chełm – Hrubieszów. 21-letni pasażer mazdy zginął na miejscu. Jak się okazało, kierujący miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci apelują o rozwagę.

Reklamy

Do wypadku doszło wczoraj tuż po godzinie 23.00 w miejscowości Raciborowice Kolona. Jak wstępnie ustalili policjanci kierujący samochodem osobowym marki Mazda, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do panujących warunków przez co stracił panowanie nad pojazdem. Następnie zjechał na przeciwległy pas ruchu, pobocze, uderzył w drzewo po czym dachował.

Samochodem podróżowało pięć osób, mieszkańców Hrubieszowa, w wieku od 18 do 22 lat. W wyniku zderzenia 21-letni pasażer poniósł śmierć na miejscu. Jak się okazało, kierujący samochodem był nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci wyjaśniają przyczyny wypadku.

Reklamy

Policjanci apelują o rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że kierowanie pojazdem po spożyciu alkoholu często prowadzi do wypadków w których giną ludzie. Zadbajmy o nasze bezpieczeństwo. Nie pozwólmy by nietrzeźwa osoba wsiadała za kierownicę. Poza tym zgodnie z kodeksem karnym za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Źródło: KWP w Lublinie

Reklamy

Foto: Policja