Chcieli dotrzeć do Francji lub Anglii, a jechali do Rosji. Pięciu migrantów ukrytych w naczepie tira

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali 5 nielegalnych migrantów ukrywających się w transporcie owoców z Macedonii. Służby zaalarmował kierowca ciężarówki zdziwiony dobiegającymi z naczepy odgłosami.

Reklamy

 

18 stycznia, w godzinach wieczornych policjanci otrzymali zgłoszenie od rosyjskiego kierowcy, że z naczepy jego ciężarówki słychać podejrzane odgłosy. Pojazd znajdował się na parkingu w miejscowości Woskrzenice Duże, w powiecie bialskim.

Po przybyciu na miejsce funkcjonariuszy Policji, Służby Celno – Skarbowej oraz Straży Granicznej z Placówki w Białej Podlaskiej okazało się, że w naczepie typu chłodnia ukryło się pięć osób. Bez opuszczania ładowni jechali z Macedonii tzw. szlakiem bałkańskim. Owoce transportowane ciężarówką miały trafić do Rosji.

W trakcie prowadzonych czynności ustalono, że nielegalni imigranci – dwaj mężczyźni i trzech nastolatków, to obywatele Afganistanu. Zostali oni przebadani przez lekarza, który nie stwierdził uszczerbku na ich zdrowiu.

Podczas rozmowy z funkcjonariuszami SG nie kryli zaskoczeni faktem, że krajem docelowym transportu była Rosja. Okazało się, że w Macedonii ukryli się w niewłaściwej ciężarówce, chcieli bowiem dotrzeć do Francji lub Anglii.

 

info i fot. NOSG