20 czerwca 2024

Chełm: Odpowie za napad na taksówkarza

Za napad na taksówkarza odpowie 20- letni mieszkaniec Chełma. Jak ustalili śledczy mężczyzna wsiadł do jednej z taksówek i poprosił o kurs na terenie Chełma. Kiedy samochód zatrzymał się na bocznej ulicy zaatakował kierującego raniąc go nożem w szyję. Następnie oddalił się w nieznanym kierunku. Zraniony taksówkarz został przewieziony do szpitala. Policjanci zajmujący się tą sprawa ustalili i zatrzymali sprawcę. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje prokurator.

Reklamy

Do zdarzenia doszło w pierwszej połowie sierpnia około godz. 20.00 w Chełmie. Do jednej z taksówek na postoju w centrum miasta wsiadł młody mężczyzna. Poprosił o kurs w rejon osiedla Rejowiecka. W pewnej chwili na jednej z bocznych ulic powiedział kierowcy aby się zatrzymał. Po zatrzymaniu samochodu pasażer zaatakował taksówkarza raniąc go nożem w szyję. Następnie wysiadł z pojazdu i oddalił się w nieznanym kierunku. Zranionemu  taksówkarzowi  pomocy udzieliły przypadkowe osoby, które powiadomiły pogotowie i dyżurnego chełmskiej komendy. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.
 
Policjanci zajmujący się tą sprawą ustalili i zatrzymali w poniedziałek sprawcę. Okazał się nim 20- letni mieszkaniec Chełma. Jak ustalili śledczy za wcześniejsze czyny karalne, które popełnił jako nieletni ma on orzeczony pobyt w młodzieżowym ośrodku wychowawczym. Podczas zatrzymania przebywał on na niepowrocie do ośrodka. 20 latek dzisiaj doprowadzony  będzie do prokuratury , gdzie  usłyszy zarzuty.
 
 
 
 
 
Źródło: KMP Chełm (E.C.)