22 lipca 2024

Chełm: Ponad 2500 paczek papierosów bez akcyzy

Ponad 2500 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy ujawnili i zabezpieczyli chełmscy policjanci. Kontrabanda odnaleziona została na terenie prywatnej posesji 47-letniej kobiety oraz w samochodzie 45-letniego mężczyzny.

Reklamy

Wczoraj przed południem policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą chełmskiej komendy przeszukali jedną z posesji w gm. Chełm. W domu  znaleźli papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Po przeliczeniu okazało się, że jest ich ponad 1700 paczek. Jak ustalili funkcjonariusze należały one do 47-letniej mieszkanki tej posesji.

Również wczoraj na ulicy Przemysłowej w Chełmie policjanci z wydziału patrolowo – interwencyjnego podczas kontroli samochodu marki Ford Mondeo znaleźli nielegalne papierosy. Po przeliczeniu okazało się, że jest ich 860 paczek. Funkcjonariusze ustalili, że należały one do kierującego tym pojazdem 45-letniego mężczyzny.

Reklamy

Bezakcyzowe wyroby zostały zabezpieczone. Wartość uszczuplenia należnego podatku oszacowano wstępnie na łączną kwotę ponad 39 tysięcy złotych. Kobieta usłyszała już zarzuty w tej sprawie, natomiast z udziałem mężczyzny będą wykonywane dzisiaj dalsze czynności procesowe. Zgodnie z przepisami kodeksu karno- skarbowego czyn ten zagrożony jest karą grzywny.

 

źródło: KMP Chełm (E.C.)

Reklamy