18 lipca 2024

Chełm: Rozbój za 13 złotych

Chełmscy policjanci ustalili i zatrzymali jednego ze sprawców rozboju na 66-letnim mężczyźnie. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec Chełma. Jak ustalili śledczy mężczyźni grożąc pozbawieniem życia zażądali od pokrzywdzonego wydania alkoholu oraz pieniędzy. Kiedy dostali 13 złotych oddalili się w nieznanym kierunku.

Reklamy

Do zdarzenia doszło w Sylwestra rano w Chełmie. Do okna 66- letniego mężczyzny zastukało dwóch napastników. Grożąc pokrzywdzonemu pozbawieniem życia i spaleniem mieszkania żądali wydania alkoholu i pieniędzy. Wybili przy tym jedną z szyb w oknie. Przestraszony mężczyzna dał im13 złotych, które przy sobie posiadał. Po tym napastnicy oddalili się w nieznanym kierunku. Pokrzywdzony o całym zdarzeniu po kilku dniach powiadomił dyżurnego chełmskiej komendy.
 
Policjanci zajmujący się tą sprawa ustalili i zatrzymali jednego ze sprawców. Okazał się nim 19- letni mieszkaniec Chełma. Mężczyzna dziś zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie zostaną mu przedstawione zarzuty. Za przestępstwo rozboju grozi kara do 12-lat pozbawienia wolności.
 
 
 
źródło i fot. KWP Lublin (E.C.)