22 września 2023

Cieknący zbiornik paliwa zamocował pasem transportowym – ZDJĘCIA

Cieknący zbiornik paliwa zamocowany pasem transportowym to wynik rutynowej kontroli ciągnika siodłowego, należącego do kieleckiego przewoźnika. Do czasu naprawy pojazd został wycofany z ruchu, a przedsiębiorca poniesie konsekwencje finansowe i prawne.

Reklamy

We wtorek 18 maja, w Tchórzewie w powiecie radzyńskim, na drodze krajowej nr19, inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego zatrzymali do rutynowej kontroli ciężarówkę z powiatu kieleckiego, która przewoziła około 26 ton wapna nawozowego (kredy mielonej).

W czasie kontroli stanu technicznego ciągnika siodłowego okazało się, że jedno z mocowań zbiornika paliwa zostało zastąpione pasem transportowym. Dodatkowo, wyciekało z niego paliwo.

Reklamy

Usterka została zakwalifikowana do kategorii usterek niebezpiecznych, w związku z czym zakazano kierowcy dalszej jazdy i zatrzymano dowód rejestracyjny pojazdu do czasu wykonania naprawy.

Wobec przedsiębiorcy wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą pieniężną w kwocie 2 tys. zł, a dopuszczenie przez przewoźnika do ruchu pojazdu w takim stanie może skutkować również cofnięciem uprawnień transportowych.

Reklamy

(info i fot. WITD)


Straż Graniczna rozbiła grupę produkującą nielegalny tytoń – ZDJĘCIA, WIDEO

Straż Graniczna rozbiła grupę produkującą nielegalny tytoń – ZDJĘCIA, WIDEO


LubieHrubie na Instagramie