22 maja 2024

Cmentarny złodziej w rękach Policji

Cztery zgłoszenia kradzieży elementów nagrobków wykonach z metali kolorowych dostali bialscy policjanci w okresie ostatniego weekendu. Pokrzywdzeni swoje straty oszacowali na ponad 3 000 zł. Już w niedzielę kryminalni zatrzymali 29-latka podejrzanego o dokonanie tych przestępstw. Mężczyzna jest dobrze znany Policji. Już kilkukrotnie był notowany za przestępstwa przeciwko mieniu.

Serię czterech zgłoszeń kradzieży cmentarnych przyjęli policjanci w okresie weekendu. Za każdym razem sprawca kradł z cmentarza przy ul. Janowskiej wykonane z mosiądzu i brązu wazony i ozdobne lampy.
 
Już po kilkudziesięciu godzinach od pierwszego zgłoszenia, policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali podejrzanego o dokonanie tych czynów 29-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że zatrzymany jest również sprawcą dwóch podobnych aktów wandalizmu, w których postępowania były prowadzone w ubiegłym roku. 29-latek skradzione przedmioty niszczył i sprzedawał jako złom w okolicznych punktach skupu metali kolorowych. Wartość strat zgłoszonych w weekend kradzieży to ponad 3 000 zł, jednak najprawdopodobniej liczba dokonanych przestępstw będzie większa.
 
Zatrzymany jest dobrze znany bialskiej Policji, był już notowany za przestępstwa przeciwko mieniu, za które odsiadywał już karę pozbawienia wolności. Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzuty kradzieży, za które odpowie w warunkach recydywy.
 
 
 
źródło: KWP Lublin (J.J.)