29 maja 2024

Czołowe zderzenie Polo z ciężarówką – tragiczny wypadek na krajowej 19-tce

Radzyńscy policjanci ustalają wszystkie okoliczności tragicznego wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w miejscowości Bedlno Radzyńskie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem m-ki VW Polo, zjechał na przeciwny pas ruchu, zderzając się z samochodem ciężarowym. W wyniku wypadku śmierć na miejscu zdarzenia poniósł kierowca osobówki. Podróżujący razem z nim pasażer z obrażeniami trafił do szpitala.

 

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 13:30  na drodze K-19 w miejscowości Bedlno Radzyńskie.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki VW Polo, 38-letni mieszkaniec Radzynia Podlaskiego, zderzył się z jadącym z przeciwka samochodem ciężarowym marki Scania.

Mężczyzna, jadąc w kierunku Międzyrzeca Podlaskiego, z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu, wprost pod koła tira.

W wyniku wypadku 38-latek poniósł śmierć na miejscu zdarzenia. Pasażer pojazdu z obrażeniami ciała przewieziony został do szpitala.

Drugim pojazdem kierował 51-letni mieszkaniec powiatu sandomierskiego. Mężczyzna był trzeźwy, co potwierdziło przeprowadzona przez policjantów badanie.

W wyniku wypadku, droga krajowa zablokowana była do późnych godzin wieczornych, a ruch odbywał się wyznaczonymi przez policjantów objazdami.

Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze.

 

 

źródło i fot. KWP Lublin