Dachowanie Mazdy. Trzy młode nastolatki doznały poważnych obrażeń

Prawdopodobnie nadmierna prędkość i brawura doprowadziły wczoraj do groźnego wypadku w miejscowości Mejznerzyn. W jego wyniku trzy młode dziewczyny doznały poważnych obrażeń ciała. Kierowca w swoim organizmie miał dopuszczalną przepisami ilość alkoholu.

Reklamy

 

Do wypadku doszło we wtorek tuż przed północą w miejscowości Mejznerzyn w gminie Michów. Na prostym odcinku drogi, kierujący mazdą 22-letni mieszkaniec gminy Jeziorzany stracił panowanie nad pojazdem, który następnie zjechał na pobocze drogi. Doszło do „dachowania” samochodu, którym podróżowało w sumie pięć osób.

22-letniemu kierowcy, jak też jednej 16-letniej pasażerce nic poważnego się nie stało. Do szpitala trafiły natomiast trzy dziewczyny w wieku od 16 do 19-lat. Najstarsza z nich doznała poważnych obrażeń. Jedna z młodszych dziewczyn pozostała pod opieką lekarzy ze złamaniami. Druga doznała ogólnych potłuczeń, jednak ze względu na charakter zdarzenia – pozostała w szpitalu na obserwacji.

Badania na stan trzeźwości wykazały w organizmie kierowcy dopuszczalną przepisami ilość alkoholu – 0,16 promila. Prawdopodobną przyczyną wypadku była nadmierna prędkość oraz brawura młodego kierowcy. Jednak dokładne powody wypadku wyjaśni dalsze policyjne dochodzenie.

 

 

źródło i fot. KPP Lubartów