26 maja 2024

Domowa, nielegalna wytwónia papierosów w Grabowcu

Blisko 300 kg tytoniowego suszu, papierosy i maszyny do ich produkcji ujawnili i zabezpieczyli policjanci z posterunku policji w Miączynie. Nielegalna wytwórnia prosperowała w gospodarstwie 59-letniego mieszkańca Grabowca.

 

Wczoraj policjanci z posterunku Policji w Miączynie weszli na teren jednego z gospodarstw położonych w Grabowcu. Z informacji funkcjonariuszy wynikało, że 59-letni gospodarz trudnić się może nielegalną produkcją wyrobów tytoniowych.

Informacje potwierdziły się. W efekcie wykonywanych czynności mundurowi ujawnili w zabudowaniach gospodarczych 59-latka domową fabrykę papierosów. W stodole, mieszkaniu i budynku gospodarczym policjanci zabezpieczyli blisko 300 kilogramów tytoniowego suszu, papierosy własnej produkcji, ponad 2,5 pustych gilz papierosowych, krajalnicę i nabijarkę do tytoniu.

Nielegalny towar trafił do policyjnego depozytu. Jego właścicielem zajęli się policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zamojskiej komendy. Mężczyzna już usłyszał zarzuty. Na poczet grożących za popełnione przestępstwo kar i grzywien mundurowi zajęli gotówkę należąca do 59-latka.

Wkrótce producent wytwarzanych nielegalnym sposobem papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy stanie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za czyn ten grozić może dotkliwa kara finansowa i przepadek zabezpieczonego mienia.źródło i fot. KMP Zamość