17 kwietnia 2024

Granica: Chciał przemycić w walizce… żonę

Z niecodzienną próbą ominięcia kontroli granicznej spotkali się funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Terespolu. Podczas odprawy granicznej w kolejowym przejściu granicznym w Terespolu, funkcjonariusze Straży Granicznej oraz Służby Celnej, ujawnili w walizce podróżnej kobietę, która w ten sposób próbowała nielegalnie przekroczyć granicę państwa.

 

Do zdarzenia doszło w dniu 13 marca br., w kolejowym przejściu granicznym w Terespolu. Podczas kontroli granicznej międzynarodowego pociągu osobowego relacji Moskwa – Nicea, funkcjonariusze ujawnili w bagażu obywatela Francji, ukrytą Rosjankę, która okazała się być żoną właściciela bagażu.

Kobieta po wyjściu z walizki czuła się dobrze i nie wymagała opieki lekarskiej. Obojgu funkcjonariusze przerwali podróż, by następnie przewieźć ich do Placówki SG w Terespolu.

W czasie składania wyjaśnień ob. Rosji poinformowała, iz powodem próby ominięcia kontroli granicznej w tak nietypowy sposób, był brak stosownych dokumentów uprawniających ją do wjazdu i pobytu na terytorium państw Schengen.

Małżeństwo odpowie teraz za próbę nielegalnego przekroczenia granicy państwa z Art. 264§2 KK. Za popełniony czyn grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.źródło i fot. NOSG