Dożynki Gminno-Parafialne w Wiszniowie

Wiszniów

Reklamy

W Wiszniowie Gmina Mircze 12 września 2010 roku odbyły się tegoroczne Dożynki Gminno – Parafialne. Uroczystość rozpoczęła się dziękczynną mszą świętą w Kościele Parafialnym pw. Św. Stanisława Biskupa celebrowana przez ks. Proboszcza Bogdana Bejgiera oraz ks. wikariusza Krzysztofa Górniaka z parafii pw. Zmartwychwstania Pańskiego w Mirczu.

Celebrę uświetnił występ Orkiestry Dętej z Zamościa pod batutą Leszka Górniaka z Zamościa, chór męski z Łaszczowa oraz występ miejscowej scholi.

Reklamy

Starostowie Dożynek:

Pani Agnieszka Nowosad z miejscowości Miętkie jest sołtysem wsi od 4 lat, radna Gminy Mircze wraz z mężem Mirosławem prowadzi gospodarstwo rolne specjalizujące się w produkcji rolno- zwierzęcej. Płody rolne w całości wykorzystywane są do produkcji pasz.

Pan Witold Pikuła z Wiszniowa społecznik, Radny Gminy Mircze, Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Wiszniowie, Zastępca Prezesa Zarządu Gminnego Oddziału Ochotniczych Straży Pożarnych w Mirczu. Prowadzi wraz z żoną gospodarstwo rolne o pow. 40 ha. Jego hobby to wędkarstwo, dodatkowo jako amator zajmuje się wypiekiem chleba, pieczywa oraz produkcją nalewek.

Podczas przemówień okolicznościowych Wójt Gminy Mircze Lech Szopiński podziękował rolnikom i mieszkańcom wsi za bardzo ciężką pracę.

Z pośród 16 wieńców dożynkowych z: Wiszniowa, Mircza, Górki – Zabłocie, Tuczap, Radostowa, Smoligowa, Prehoryłego, Kryłowa, Zakładu Rolnego z Wiszniowa, Miętkiego, Modryńca Zachodniego, Szychowic, Wereszyna, Starej Wsi, Marysina, Wasylowa, komisja konkursowa przyznała miano najładniejszego wieńca dożynkowego wieńcowi z Górki – Zabłocie, II miejsce zajął wieniec z Mircza, a III wieniec z Miętkiego. Wieniec z Wiszniowa otrzymał wyróżnienie.

W części artystycznej obyły się występy: Orkiestry Dętej z Zamościa, dzieci z Publicznej Szkoły im. Mikołaja Kopernika z Wiszniowa, Zespołu „ARABESKA”, zespołu „ECHO” z Mircza, „Szychowianki” z Szychowic”oraz Kapeli Krasnobrodzkiej.

Uroczystość prowadziła Pani Marianna Sobczuk.

Wieczorem pod gwiazdami odbyła się zabawa z zespołem „BAFLO”.

W uroczystości udział wzięło ok. 1000 osób.

***

Info i foto:
UG w Mirczu

GALERIA »

GALERIA 2 »