22 czerwca 2024

Dzień Dziecka w doborowym towarzystwie

Jedną z atrakcji pikniku szkolnego zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej nr 2 w Białej Podlaskiej był umundurowany patrol Służby Celnej. Celnicy pojawili się tam obok innych służb mundurowych na zaproszenie rodziców i dyrekcji szkoły.

Reklamy

W pikniku, który odbył się w poniedziałek, 3 czerwca, na boisku bialskiej dwójki przy ulicy Akademickiej obok celników pojawili się też strażacy, policjanci, strażnicy graniczni, straż miejska, kolejarze, funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego, Służby Więziennej a nawet lotnicy. Udział mundurowych był jedną z atrakcji, którą organizatorzy przygotowali dla uczniów z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. Oprócz przedstawicieli służb mundurowych w pikniku udział wzięli też studenci miejscowej filii AWF, którzy w zanadrzu, jak zawsze, mieli mnóstwo konkursów i zabaw sprawnościowych.

Spośród służb mundurowych początkowo największym zainteresowaniem cieszyli się strażacy. Pozostałym trudno było konkurować o uwagę dzieci, zwłaszcza w obliczu najskuteczniejszej strażackiej broni – sikawki wodnej. Jednak po deszczu, który na chwilę przerwał imprezę i nieco ostudził chęć na zabawy z wodą, na brak uwagi nie mogli też narzekać celnicy, strażnicy miejscy, straż graniczna czy służba więzienna. Dzieci dosłownie opanowały ustawione w rządku radiowozy, włączając wszystkie możliwe przyciski i wypełniając okolicę dźwiękami syren i klaksonów. Przy okazji uczniowie zadawali liczne pytania, a uzyskane odpowiedzi z pewnością wzbogaciły ich dotychczasową wiedzę o otaczającym ich świecie. Służba Celna nie zapomniała o prezentach dla najmłodszych. Na ręce organizatorów przekazaliśmy kilka pamiątkowych gadżetów, które zostaną wykorzystane jako nagrody w organizowanych w szkole konkursach.

Reklamy

Sądząc po rozemocjonowanych reakcjach najmłodszych i nieco zmęczonych twarzach nauczycieli, impreza była bardzo udana. Kto wie, może w podobnym gronie spotkamy się również za rok.

Źródło i fot: bialapodlaska.uc.gov.pl

Reklamy