Dzień Samorządności w Horodle

21 marca w Gimnazjum Publicznym im. Królowej Jadwigi w Horodle z okazji Pierwszego Dnia Wiosny odbył się Dzień Samorządności.

Reklamy

br />W trakcie jego trwania uczniowie wcielili się w role nauczycieli i pracowników szkoły. Na początek, 10 minut przed rozpoczęciem lekcji odbyło się przedstawienie nowego grona pedagogicznego oraz symboliczne oddanie klucza do szkoły „nowemu” dyrektorowi. Znakiem przekazania władzy w szkole uczniom było także udostępnienie „nowej” kadrze pedagogicznej pokoju nauczycielskiego.

Oto skład kadry:
dyrektor Ryszard Dziewiczkiewicz – Mateusz Zając (kl. III a)
pani Teresa Portka – Patryk Daruk (kl. III b)
pani Patrycja Lipska – Aleksandra Kardasz (kl. III a)
pani Irmina Jonak – Agata Szymusiak (kl. II a)
pani Anna Kozar – Anna Pieczykolan (kl. II a)
pan Mirosław Kamień – Mateusz Grabowski (kl. III c)
pani Aleksandra Jeżyna – Marta Patyjewicz (kl. I b)
pan Dariusz Tuz – Piotr Tucki (kl. II a)
ks. Waldemar Kowalik – Grzegorz Dańczuk (kl. III c)
pan Robert Jerzyna – Patryk Gołąb (kl. III b)
pani Ewa Blacharz – Magdalena Janeczko (kl. I b)
pani Barbara Zdanikowka – Maja Duma (kl. I a)
pan Kazimierz Dejer – Mateusz Maciejewski (kl. II a)
pan Tomasz Najuch – Kamil Nowaczewski (kl. II c)
pani Marzanna Szumska – Adriana Skutar (kl. I b)
pan Jacek Siemicki – Marcin Szymański (kl. II a)
pani sekretarka – Paulina Watrak (kl. II c)
pan woźny – Paweł Dańczuk (kl. II a)
pani sprzątaczka – Krzysztof Wojtak – (kl. III b)

Przez pierwsze 3 godziny lekcyjne „nowi” nauczyciele (w marę możliwości) prowadzili zajęcia z poszczególnymi klasami. Każdy nauczyciel musiał zrealizować przekazany mu wcześniej materiał. Po zakończeniu lekcji, lecz jeszcze za władzy uczniów odbył się mecz Klasa III a – Nauczyciele.

Oto składy poszczególnych drużyn:
nauczyciele: Mirosław Kamień, Dariusz Tuz, Tomasz Najuch, Jerzy Dańczuk, Robert Jerzyna.
kl. III a: Oktawian Bielecki, Jakubczuk Grzegorz, Mateusz Zając, Grzegorz Nowaczewski i Piniaź Tomasz.

Mecz sędziował dyrektor Ryszard Dziewiczkiewicz, a spotkanie zakończyło się wynikiem 4:3 dla Nauczycieli. Bramki dla kadry nauczycielskiej zdobyli: Jerzy Dańczuk i Mirosław Kamień po dwie, dla uczniów Jakubczuk Grzegorz dwie i Mateusz Zając jedną.

Po meczu odbyła się rozrywkowa część Pierwszego Dnia Wiosny. Najpierw jednak Mateusz Zając oddał klucze panu dyrektorowi, tym samym przywracając mu władzę w szkole. Następnie odbyły się konkursy, w których jurorami byli przedstawiciele poszczególnych klas i pan dyrektor.

Pierwszy konkurs był to konkurs na najbardziej podobnego nauczyciela. Jury jednogłośnie stwierdziło, iż Anna Pieczykolan była tego dnia najbardziej podobna do pierwowzoru – pani Anny Kozar.

W następnych zmaganiach wzięło udział grono pedagogiczne i jego zastępcy. Każda grupa miała za zadanie zaśpiewać piosenkę. Lepsi w tej konkurencji okazali się nauczyciele.

Celem następnego konkursu było wyłonienie klasy o najbardziej humorystycznym podejściu do szkolnego życia. W konkursie wzięły udział klasy: I a, I b, II a, II c i III c, z których każda miała za zadanie przygotować skecz i przedstawić go na forum szkoły.

Tym razem jury mogło przyznać III miejsca. Zajęły je:

miejsce 1. klasa II a ze skeczem pt. „Wizyta księdza”, w którego przygotowaniu udział wzięli: Marlena Majkut, Marcin Szymański i Paweł Dańczuk

miejsce 2. klasa I b ze skeczem pt. „Smok”, w którego przygotowaniu udział wzięli: Patryk Grabowski, Emil Zieliński i Maciej Jeżyna

miejsce 3. klasa I a ze skeczem pt. „Idol”, w którego przygotowaniu udział wzięli: Magdalena Zebzda, Ewelina Pędrak, Przemysław Pańko, Mateusz Bogucki, Sylwia Łuczyniec, Maja Duma, Grzegorz Bajerczak i Andrzej Kogutowski

Był to niestety ostatni konkurs tego dnia. Natomiast samorząd uczniowski, już poza konkursem, przedstawił jeszcze jeden skecz pt. ”Wiosna”. W jego wykonaniu udział wzięli: Piotr Tucki, Kamil Franczak, Piotr Malicki, Anna Pieczykolan, Agata Szymusiak, Elwira Hejna, Patrycja Świstowska, Paulina Watrak, Kamil Szczerbicki, Dominik Baraniecki, Arkadiusz Fedaczyński i Mateusz Gołąb.

Po części artystycznej, przed szkołą odbyło się ognisko. Nawet przelotny deszcz nie popsuł dobrej zabawy!

Opracował : MJ

zobacz zdjęcia >>