18 kwietnia 2024

Festyn na sportowo i tanecznie nad zalewem Biszcza-Żary – fotoreportaż

W niedzielę, 3 sierpnia, nad zalewem Biszcza-Żary odbył się festyn na sportowo i tanecznie, którego organizatorami byli Park Wodny WaterShow i Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Biszczy.

Przez cały dzień wszyscy chętni rywalizowali w różnych dyscyplinach sportu. Jako pierwsi współzawodnictwo rozpoczęli piłkarze błotni. Sympatycy piłki nożnej obejrzeli mecz pokazowy w jej alternatywnej odmianie. Drużyna LC Chełm (aktualny zdobywca Pucharu Polski, finalista ubiegłorocznych Mistrzostw Polski) zagrała z nowopowstałą lokalną drużyną – BKS Biszcza (w jej składzie zagrał m.in. Wójt Biszczy). Debiutanci z Biszczy stawiali zacięty opór utytułowanej ekipie – udało im się zremisować bezbramkowo pierwszą część gry. Dopiero w drugiej doświadczenie wzięło górę i po golach Marka Masternaka, Zbigniewa Masternaka i trafieniu samobójczym LC Chełm zaczął dominować. Biszczanom udało się jednak zdobyć honorowego gola na 3:1. Błotny mecz był zapowiedzią V Mistrzostw Polski w piłce błotnej, które w 2015 roku odbędą się pod patronatem Zrzeszenia Polskiej Piłki Błotnej właśnie w Biszczy.

Dalej kilkanaście drużyn – najczęściej złożonych z rodzin, wzięło udział w konkursie rzeźbienia w piasku na plaży. Jury miało do podjęcia trudną decyzję, bo kilka rzeźb wzbudzało podziw wśród wszystkich plażowiczów odpoczywających tego dnia na plaży w Biszczy. Ostatecznie wygrała drużyna, która ulepiła olbrzymi zamek z fortyfikacją obronną, a komisja konkursowa oznajmiła, że atutem autorów było także to, że w rzeźbienie włączyła się cała rodzina, czyli budowlańcami byli rodzice i dzieci.

Park Wodny WaterShow  – tor przeszkód i wodny plac zabaw w jednym, został otwarty w pierwszy weekend tegorocznych wakacji. Jest to atrakcja przyciągająca gości – jako tor sprawnościowy dla grup zorganizowanych czy też miejsce spotkań i sportowej rywalizacji dla dzieci, a także dorosłych i całych rodzin. Tym razem jego właściciele postanowili wybrać Mistrzów WaterShow Parku Wodnego w Biszczy. Chętnych do rywalizacji nie brakowało, bo o te zaszczytne tytuły – i możliwość korzystania bez ograniczeń z atrakcji parku wodnego do końca sezonu letniego 2014, postanowiło walczyć ok. 80 osób. Ostatecznie w kategorii juniorów najlepsza okazała się Ilona Kuraś z Łątowni, która pokonała cały wodny tor przeszkód w 110 sekund. Wśród seniorów najlepszy był Grzegorz Miś z Woli Dalszej k. Łańcuta (przebiegnięcie i przepłynięcie toru zajęło mu tylko 97 sekund). Następnie siatkarze grali w dwuosobowych zespołach w siatkówkę na wodzie. Najlepsi okazali się Michał Radelczuk i Krzysztof Mroczek z Chełma. Ostatnie konkursy nie odbywały się już na plaży i terenie parku wodnego, a w Barze pod Strzechą. Tam Artur Śmieciuch z Leżajska pokazał siłę swojej prawej ręki w uderzeniu w Boxera. Automat jego strzał ocenił na 863 punkty, dzięki czemu Artur zdeklasował swoich rywali w walce o WaterShow Puchar. Natomiast Rafał Tryka godnie reprezentował mieszkańców Biszczy, bo wygrał turniej w AirHockey’a. We wszystkich turniejach udział wzięło łącznie ok. 200 osób, a najlepsi sportowcy zostali nagrodzeni pucharami, medalami, zaproszeniami do WaterShow Parku Wodnego i innymi nagrodami rzeczowymi.

Wesoła atmosfera została przepleciona z koszmarem spoza granicy snów, bo podczas festynu była promowana książka pt. „Horror na Roztoczu”. Jest to zbiór 17 mrocznych opowiadań, licznych ilustracji i porządna dawka grozy rodem z Roztocza!Tomasz Pakuła – prowadzący całą imprezę, a przez wakacje zajmujący się organizacją eventów w Parku Wodnym w Biszczy, tym razem rozmawiał na scenie z Łukaszem Kiełbasą, czyli inicjatorem projektu „Horror na Roztoczu”. Śmiało można napisać, że to spotkanie autorskie było niecodziennie, bo panowie promowali czytelnictwo wśród plażowiczów opalających się na kocach.

Wieczorem miłośnicy muzyki tanecznej bawili się z zespołami Meffis, Kasia Łukasik, Tex, Motif i Si Quest. Podczas koncertu tego pierwszego był nagrywany teledysk do utworu pt. „Gicia” (Meffisfeat. Kasia Łukasik). Huczne tańce i swawole zakończyły się już po północy.

Park Wodny WaterShow w Biszczy jest największym tego typu parkiem wodnym w Polsce. Podobne tory przeszkód są w Dubaju, Chorwacji, Egipcie. Biszcza staje się więc wyjątkowym światem zabawy, a lokalni działacze zapowiadają, że w trwające wakacje zorganizują jeszcze kilka ciekawych wydarzeń (m.in. zostanie wybrana Miss WaterShow). Park wodny jest otwarty w letnim sezonie codziennie, a z bieżącymi szczegółami dotyczącymi sportów wodnych w Biszczy można zapoznawać się na fanpage’u „Park Wodny Biszcza-Żary Watershow” na Facebooku.

Organizatorzy opisanej imprezy szacują, że 3 sierpnia br. w Biszczy wypoczywało ok. 8 tysięcy osób. Park Wodny Biszcza WaterShow – jedyny w swoim rodzaju w Polsce! Do zobaczenia w Biszczy.

 

Info i fot. T. Pakuła

 

Portal LubieHrubie.pl byl patronem medialnym imprezy.