Gmina Dołhobyczów: Funkcjonariusze NOSG dokonali zatrzymania nielegalnego migranta

W dniu 22 czerwca funkcjonariusze Straży Granicznej z Placówki w Dołhobyczowie, prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie nielegalnej migracji zatrzymali w miejscowości Zaręka, pow. hrubieszowski, nielegalnego migranta.

Reklamy

Mężczyzna przekroczył nielegalnie granicę, przechodząc pas drogi granicznej, a następnie udał się do pobliskiej, przygranicznej miejscowości, gdzie udało mu się zatrzymać samochód „na stopa”. W tym momencie został jednak zatrzymany przez funkcjonariuszy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej, którzy po ujawnieniu śladów w pasie drogi granicznej, prowadzili już w tym rejonie poszukiwania migranta.

Mężczyzna podczas legitymowania posługiwał się podrobionym czeskim dowodem osobistym. W czasie prowadzonych dalszych czynności wyjaśniających ustalono, iż zatrzymany jest 35 – letnim obywatelem Kazachstanu.

Reklamy

W dniu wczorajszym, decyzją sądu, został umieszczony w Ośrodku Strzeżonym, będzie odpowiadał za  nielegalne przekroczenie granicy oraz posługiwanie się fałszywym dokumentem tożsamości.


Info i fot. NOSG