Gmina Hrubieszów: Pierwsze warsztaty z wikliny papierowej za nami

W pięciu miejscowościach na terenie Gminy Hrubieszów (Czumów, Mieniany, Moniatycze, Moroczyn i Teptiuków) odbyły się pierwsze warsztaty rękodzielnicze z tworzenia wikliny papierowej w ramach projektu „Zostawić ślad – warsztaty promujące lokalne rękodzieło wczoraj i dziś w Gminie Hrubieszów”.

Reklamy

Podczas warsztatów uczestnicy nabyli  podstawową wiedzę i umiejętności praktyczne w zakresie wykonywania ozdób przy pomocy zwykłych, codziennych gazet.

Zajęcia poprowadziła Pani Wioleta Czerniak. Przez kilka godzin pokazywała jak z kawałka  papieru wyczarować piękne „wiklinowe” cudeńka.

Reklamy

Warsztaty były także doskonałą okazją do aktywizowania lokalnej społeczności oraz przekazania wiedzy na temat działalności LGD.

Warsztaty z wikliny papierowej trwać będą do końca stycznia 2014. Podczas warsztatów uczestnicy zostaną zapoznani z  różnymi technikami papierowej wikliny: dobór i przygotowanie papieru, sploty, barwienie i utrwalanie gotowych form, aby stworzyć oryginalne i niezwykle trwałe formy.

Projekt „Zostawić ślad – warsztaty promujące lokalne rękodzieło wczoraj i dziś w Gminie Hrubieszów” realizowany jest w ramach projektu „Od wizji do nowoczesnego zarządzania podregionem Gotania”, współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

 

Zdjęcia:

http://www.lgdhrubieszow.pl/index.php/aktualnosci-lepsze-jutro/816-pierwsze-warsztaty-z-wikliny-papierowej-za-nami

 

Info i fot. LGD Lepsze Jutro